Dzięki tym wskazówkom przygotowanym przez ekspertów z Keszomaniacy.pl – oficjalnego dystrybutora Shop Geocaching, z pewnością nie przegapisz żadnego kesza!
1. Użyj oczu
Pamiętaj, że Twoje urządzenie nigdy nie wskaże w 100% dokładnej lokalizacji. Zwłaszcza, kiedy jesteś w terenie leśnym lub górskim, margines błędu może wynosić nawet kilka metrów, dlatego gdy urządzenie wskazuje, że jesteś blisko, schowaj telefon i zacznij się rozglądać. Może coś nietypowego przykuje Twoją uwagę?
2. Szukaj czegoś, co wydaje się nie na miejscu
Skrytki występują we wszystkich kształtach, rozmiarach i kolorach! Warto czasem zajrzeć nawet w miejsca, w których nie spodziewasz się niczego znaleźć. Czasami coś w terenie może wydać Ci się dziwne lub podejrzane. Szyszka na drzewie liściastym? Dziwnie usypany kopczyk kamieni? Na pewno warto sprawdzić taką anomalię!
3. Skrytki często są zamaskowane
Wraz z rozwojem gry, rozwijają się też pomysły na ukrycie skrytek i sposoby na ich zamaskowanie. Pojemniki mogą do złudzenia przypominać cegły, drzewa, szyszki, grzyby czy nawet zwierzęta, dlatego musisz być czujn_, zwłaszcza, jeśli trudność jest wyższa niż 2-2,5 gwiazdki! Nie lekceważ żadnego potencjalnego miejsca ukrycia!
4. Myśl jak detektyw
Szukając skrytki spróbuj wcielić się w rolę jej założyciela. Zastanów się, gdzie Ty ukrył_byś pojemnik. Kto wie, może okażesz się mieć zadatki na drugiego Sherlocka?
5. Skrytki nie mogą być zakopane
Ale też nie zawsze będą na ziemi, więc… spójrz wysoko, spójrz nisko, rozejrzyj się. Pamiętaj, żeby szanować swoje otoczenie!
Regulamin korzystania z portalu Geocaching wyraźnie mówi, że keszy nie wolno zakopywać – chyba że właściciel kesza ma na to zgodę zarządcy terenu. Dzieje się to jednak bardzo rzadko. O takim fakcie prawdopodobnie zostaniesz poinformowan_ w opisie skrytki.
6. Nigdy nie niszcz
W trakcie poszukiwań, nigdy nie niszcz zieleni, nie dewastuj elementów architektury ani innych rzeczy! Pamiętaj, że podjęcie skrytki nigdy nie wymaga niszczenia czegokolwiek.
7. Sprawdź wskazówkę
Wielu założycieli skrytek decyduje się ułatwić poszukiwaczom zadanie i umieszcza w opisie skrytki podpowiedź. Koniecznie sprawdź, czy kesz, którego właśnie szukasz zawiera jakąś w swoim opisie.
8. Sprawdź najnowszą aktywność
Jeżeli masz problem ze znalezieniem skrytki, warto zaglądnąć na wpisy ostatnich znalazców. Istnieje całkiem spora szansa, że okażą się one pomocne i będą zawierać cenne informacje, takie jak: „Musiałem spojrzeć naprawdę NISKO, aby znaleźć kesza!”
9. Bądź cierpliw_ dla siebie
Pamiętaj, że pośpiech nie jest dobrym doradcą. Bądź cierpliw_, nie zniechęcaj się i nie rezygnuj zbyt szybko. Jeśli nie udało się znaleźć dzisiaj, może warto wrócić na miejsce jutro i spojrzeć na nie świeżym okiem?
10. Weź długopis!
Zawsze, zawsze, ale to ZAWSZE przynieś ze sobą coś do pisania. Pamiętaj, że podstawą zalogowania kesza w systemie jest fizyczny wpis w logbooku!
Materiał stworzony przez Keszomaniacy.pl – oficjalnego dystrybutora Shop Geocaching. Opracowano z wykorzystaniem serwisu Geocaching.com
