Jak to wszystko się zaczęło?
Październik 2020. Ponowny lockdown, nauka zdalna. Grupka przyjaciół z Tarnobrzega, uczniowie I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu postanowiła coś z tym zrobić i stworzyła projekt #PoznajMYTarnobrzeg. W mediach społecznościowych pokazywali, czym jest Geocaching i jak zacząć swoją przygodę z poszukiwaniem ukrytych skrytek.

Gdy pewnego razu zarzuciłem temat, że chciałbym zrealizować taki projekt społeczny, od razu zebrała się grupa wspaniałych ludzi chętna do pomocy
Pomimo licznych kłótni czy różnych zdań w zespole, z powodzeniem udało im się zrealizować swój własny, pierwszy projekt społeczny w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. O #PoznajMYTarnobrzeg było głośno zarówno w Tarnobrzegu, jak i w całej Polsce. Projekt pojawił się m.in. w Dzień Dobry TVN czy Polskim Radiu „Czwórka”, a lokalne media rozpisywały się na temat dokonań młodzieży.

Dzięki realizacji projektu przede wszystkim zdobyłam wiedzę na temat zarządzania projektami, którą mogę wykorzystywać w praktyce, a Złoty Wilk tylko udowadnia, ile możemy zdziałać!
Projekt #PoznajMYTarnobrzeg został wyróżniony przez prestiżową kapitułę Zwolnionych z Teorii „Złotym Wilkiem” – tytułem najlepszego projektu społecznego w Polsce w kategorii Przestrzeń Miejska. Jest to realnym dowodem na sukces młodzieży – pomimo pochodzenia z małej miejscowości, zdziałali naprawdę wiele!
Co dalej?
Dokładnie takie pytanie zadali sobie wszyscy po ukończeniu pierwszego projektu społecznego. I wtem Kacper, kierownik projektu stwierdził, że chce więcej.
Skoro udało się podbić Tarnobrzeg, to dlaczego by nie podbić całego województwa?

Minęły wakacje, a co za tym idzie rozpoczęła się kolejna edycja olimpiady Zwolnieni z Teorii. Zespół mający bagaż pełen doświadczeń postanowił stworzyć kolejny projekt – #PoznajMYPodkarpackie. Cel jest ambitny, ponieważ chcą dotrzeć do młodzieży z całego województwa – pomimo nauki stacjonarnej. Aby udało się to osiągnąć, potrzebne były zmiany w zespole. I tak pojawia się Weronika, studentka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Temat projektu bardzo mi się spodobał, więc już wcześniej myślałam, aby w kolejnej edycji móc działać razem! To, jaka energia bije od zespołu i fakt, że wszyscy chcą działać zachęciło mnie do wspólnej realizacji projektu. Jesteśmy super zespołem, ta współpraca była moim małym marzeniem!
Weronika, to brakujący element w układance – jest odpowiedzialna za wszystko to, co można zrobić zdalnie. Z nowym dream-teamem zespół rozpoczął prace nad projektem #PoznajMYPodkarpackie

Co teraz?
Gdy już zakończyliśmy realizację drugiej edycji projektu, stanęliśmy przed pytaniem, co teraz? Co będzie dalej? Dotarliśmy do 339 813 odbiorców, zyskaliśmy 11 Partnerów, 24 wzmianki medialne. To efekty naszej ciężkiej pracy. To efekty pracy w mediach społecznościowych przez 161 dni. To setki niepowodzeń, ale i też niespodzianek. To wyciągnięcie kolejnych osób z domów na świetną przygodę.
Opiekujemy się 19 skrytkami, które założyliśmy w ramach dwóch edycji projektu. Ślad po naszych działaniach pozostanie na następne kilka lat. W dalszym ciągu nasze media społecznościowe pozostaną aktywne – w końcu okres wakacji to czas, w którym Geocaching staje się niezwykle popularny!
Ta wyjątkowa historia, którą właśnie przeczytał_ś kończy się tutaj. To historia, która nie była zmyślana. To historia opowiadająca o sukcesach, porażkach i ludziach, z którymi miałem przyjemność się spotkać. A teraz...
Teraz to już koniec. Doświadczenia, które zebraliśmy jako zgrana ekipa pozostaną z nami na zawsze. Nasze ścieżki się w tym miejscu rozchodzą - kto wie, czy nie usłyszysz o nas w przyszłości!
Dziękujemy, że byliście z nami. Dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia, jak i za kłody rzucane nam pod nogi. Dziękujemy za zaufanie naszym Partnerom i Mentorom – bez Was nie byłoby tego projektu.
Szczególne podziękowania kierujemy do p. Renaty Dąbrowskiej i Maćka Wolaka – zawsze można było na Was liczyć.
Bez odbioru.

Poznaj nasz zespół!

Kacper Janczy

Weronika Rębacz

Julia Długosiewicz

Grzegorz Rawski
